Szanowni Państwo,

25 lutego 2022 r. Minister Edukacji i Nauki przekazał dyrektorom szkół i organom prowadzącym informację na temat zasad przyjmowania cudzoziemców do polskich szkół w kontekście obecnej sytuacji na Ukrainie.

Więcej informacji – na stronie MEiN: https://bit.ly/3MbzsYP
Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych!

Informujemy Państwa o przedłużeniu terminów

w XXXI Międzypowiatowym Konińskim Konkursie Poetyckim im. Bogusława Janiszewskiego “Poezja młoda – poezja nowa”.

Wiersze konkursowe należy przesyłać w terminie do 31 marca 2022 r., natomiast gala wręczenia nagród i wyróżnień oraz warsztat poetycki odbędą się w dniu 20 maja 2022 r.
Szanowni Państwo,

trwa rekrutacja na kurs kwalifikacyjny w zakresie wychowania do życia w rodzinie.

Kurs adresowany jest do nauczycieli posiadających kwalifikacje (w tym przygotowanie pedagogiczne) do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkołach podstawowych, określone w przepisach Rozp. MEN z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2020 r., poz. 1289).


Szanowni Państwo,

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 września 2021 r. dopuszcza możliwość wypełniania przez uczniów i absolwentów elektronicznej wersji deklaracji maturalnej, tzw. e-deklaracji.

Złożenie e-deklaracji maturalnej przez zdających egzamin maturalny w maju 2022 r. następuje w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika (ZIU).

Szczegółowe informacje
Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia Strefa Wsparcia zapraszamy wszystkie szkoły i przedszkola w województwie wielkopolskim do udziału w bezpłatnym, profilaktycznym programie edukacyjnym

“RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI”.

Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej “ODŁĄCZ SIĘ. POŁĄCZ SIĘ”, której pełen start zaplanowany jest na wiosnę 2022. Kampania jest odpowiedzią na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są dzieci już od najmłodszych lat.

Kampania ma na celu:
  • szeroką promocję dobrej, pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny;
  • uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci;
  • pokazanie rodzicom, jak ważna jest uważność w relacji z dzieckiem.
Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej: https://strefa-wsparcia.pl/przedszkola-i-szkoly/

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się ze scenariuszami zajęć edukacyjnych opracowanymi w ramach

Projektu Edukacyjnego “Czyste Powietrze”.

Scenariusze zajęć adresowane są do nauczycieli szkół podstawowych.

Scenariusze zajęć
Szanowni Państwo,

zachęcamy uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą do wzięcia udziału

w “II Ogólnopolskim Konkursie »Ignacy Jan Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury«”.
Szanowni Państwo,

w związku z umieszczeniem Stanisława Lema w gronie patronów roku 2021 ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przygotowaliśmy “Quiz o życiu i twórczości Stanisława Lema »Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Lemie, ale boisz się spytać«”. Zainteresowani nauczyciele mogą pobrać quiz opracowany w postaci pliku PowerPoint ze strony internetowej CDN – z zakładki “Materiały edukacyjne”: https://cdnkonin.pl/index.php?it=60000 lub bezpośrednio: https://cdnkonin.pl/index.php?it=61256.
“Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”
[Św. Jan Paweł II]

Dzisiaj nasze Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie otrzymało kartkę z podziękowaniami od Fabiana za “ogromne serce i pomoc”.

Fabianku, dziękujemy Ci za piękną, artystycznie wykonaną kartkę, która oddaje nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy Ci pomóc, i już dziś zachęcamy wszystkich mieszkańców Konina i naszego regionu do wypełniania nakrętkami czerwonego serca przy ul. Sosnowej 14, by pomóc potrzebującym.
Obraz na serwerze zewnętrznym
Szanowni Państwo,

doradcy metodyczni Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zapraszają nauczycieli, wychowawców i specjalistów szkolnych do udziału w bezpłatnych formach doradztwa metodycznego. Szczegółowe informacje o działalności doradców wraz z harmonogramem dyżurów metodycznych w budynku Centrum oraz budynkach Filii w Kole, Słupcy i Turku CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie zamieszczono na plakacie.

« Poprzednia          Następna »