Ograniczenia wizyt Klientów w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie

Z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie wprowadza ograniczenia wizyt Klientów w placówce od 17 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Okres ten może zostać wydłużony w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Wprowadzone zmiany wpisują się w prowadzoną politykę profilaktyki przeciwwirusowej, której kluczowym elementem jest odpowiedzialność obywatelska, a najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa jest odosobnienie oraz unikanie skupisk ludzkich.

Wszystkich Klientów prosimy o ograniczenie wizyt w Centrum do sytuacji wyjątkowych, niecierpiących zwłoki. Sugerujemy kontakt telefoniczny po numerami 63 242 23 32, 63 245 75 20 w godzinach od 7:30 do 15:30 w dni robocze lub kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: cdn@cdnkonin.pl.

Wszystkich Klientów Centrum prosimy o bieżące śledzenie komunikatów.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość i współpracę.
Uwaga!

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zawiesza działania edukacyjne (szkolenia, konferencje itp.) w okresie od 12 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Powodem powyższej decyzji jest potrzeba zminimalizowania ryzyka związanego z wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
Materiały edukacyjne    17.03.2020
Materiały edukacyjne
Szanowni Państwo!

Przygotowalismy dział, w którym znajdą Państwo materiały edukacyjne przeznaczone do wspierania uczniów i nauczycieli w kształceniu na odległość. Materiały są tworzone przez pracowników CDN w Koninie – nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych i nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczycieli szkół i placówek. W dziale tym będą sukcesywnie umieszczne nowe materiały edukacyjne.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do opracowywania materiałów edukacyjnych i zamieszczania ich na naszej stronie internetowej.
Prosimy o zapoznanie się z informacją o możliwości publikowania materiałów edukacyjnych na stronie Centrum


Odnośnik do materiałów edukacyjnych
   

   

Szanowni Państwo!

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie przedstawia – w ramach współpracy z wielkopolskimi ośrodkami doskonalenia nauczycieliodnośniki internetowe do materiałów edukacyjnych opracowanych przez bratnie ośrodki.
Kontakt poprzez pocztę elektroniczną z konsultantami i doradcami
Szanowni Państwo,

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie informuje, że wszyscy konsultanci i doradcy metodyczni są dostępni pod adresami e-mailowymi codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Wykaz konsultantów dostępny jest pod adresem internetowym: https://cdnkonin.pl/index.php?it=600

Pozdrawiamy serdecznie
Nauczyciele konsultanci,
doradcy metodyczni
i nauczyciele bibliotekarze Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie
Doradztwo on-line    31.03.2020
Szanowni Państwo!

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie wznawia realizacje bezpłatnych form doradztwa metodycznego dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego oraz nauczycieli uczących biologii w bezpiecznej formie on-line.
Platforma Dzwonek.pl    31.03.2020
Szanowni Państwo,

prezentujemy platformę Dzwonek.pl (https://www.dzwonek.pl/) pomocną w nauce zdalnej z uczniami.

Dzwonek.pl jest utworzonym przez Learnetic SA systemem zarządania nauczaniem (ang. Learning Management System, LMS). Platforma zawiera liczne podręczniki…
Szanowni Państwo!
Tutaj znajdą Państwo informacje na temat rozwiązań dotyczących kształcenia na odległość oraz sytuacji prawnej nauczycieli podczas epidemii.
Kształcenie na odległość. Poradnik dla szkół
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z ogłoszeniem stanu epidemii MEN przygotowało rozporządzenia, które umożliwiają organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Chcąc wesprzeć organizację tego procesu, MEN opracowało również poradnik zawierający wskazówki oraz inspiracje, jak prowadzić kształcenie na odległość.

Zachęcam Państwa do korzystania z poradnika oraz proszę o udostępnienie go nauczycielom z Państwa placówki. Informator można pobrać również ze strony internetowej MEN.

Kształcenie na odległość. Poradnik dla szkół
Szanowni Państwo, dostępne jest repozytorium kursów on-line do kształcenia zawodowego.

Repozytorium składa się z 169 kursów on-line do kształcenia zawodowego opracowanych w ramach projektu systemowego KOWEZiU “Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie”.
Szanowni Państwo!

Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) podaje na swojej stronie internetowej https://www.ore.edu.pl/ wiele informacji na temat metod i technik kształcenia na odległość. Prosimy o zapoznanie się z artykułami ORE.

« Poprzednia          Następna »