Skocz do zawartości
 
Obserwuj nas  
Placówka akredytowana
63 242 2332 cdn@cdnkonin.pl ul. Sosnowa 14, 62-510 Konin
Strona główna Archiwum roku szkolnego 2023/2024 Konferencja międzynarodowa „Edukacja dla demokracji. Problemy ekonomiczne, humanistyczne i społeczno-polityczne”

Konferencja międzynarodowa „Edukacja dla demokracji. Problemy ekonomiczne, humanistyczne i społeczno-polityczne”

grafika promująca Konferencję międzynarodową “Edukacja dla demokracji. Problemy ekonomiczne, humanistyczne i społeczno-polityczne”

Szanowni Państwo,

zachęcamy do udziału w międzynarodowej konferencji

“Edukacja dla demokracji. Problemy ekonomiczne, humanistyczne i społeczno-polityczne”,

która odbędzie się 29 września 2023 r. w godz. 9.00-15.30 w Sali Sesyjnnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.

Organizatorami konferencji są: Zarząd Województwa Wielkopolskiego, Fundacja Collegium Nobilium Novum i Oddział w Poznaniu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Konferencja skierowana jest do naukowców, działaczy państwowych i samorządowych oraz studentów ekonomii, politologii, pedagogiki i psychologii, nauczycieli wszystkich typów szkół oraz wszystkich zainteresowanych przedmiotową tematyką.

Społeczeństwa niespiesznie uczą się demokracji, a procesy są wielopoziomowe. Obok szczebla globalnego i narodowego wyłania się w nich szczebel instytucjonalny i obywatelski, w tym sąsiedzki i rodzinny, zaś zagadnienia m.in. gospodarcze, humanistyczne społeczne i polityczne tworzą oryginalne węzły.

Potrzebna jest wiedza o demokratyzacji oraz kulturze jej wdrażania – na co w ramach konferencji pragniemy spojrzeć z różnych perspektyw, kładąc jednocześnie szczególny nacisk na rolę, jaką w procesach demokratycznych odgrywa język.

Rejestracja oraz szczegółowy program

Zobacz także
63 242 2332
cdn@cdnkonin.pl
ul. Sosnowa 14, 62-510 Konin