Skocz do zawartości
 
Obserwuj nas  
Placówka akredytowana
63 242 2332 cdn@cdnkonin.pl ul. Sosnowa 14, 62-510 Konin
Strona główna Archiwum roku szkolnego 2023/2024 Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik

Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik

Zdjęcie AI. Przedstawia robota i dziewczynkę

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału

w V edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik,

organizowanego przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla klas IV-VIII szkoły podstawowej. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Udział w konkursie jest bezpłatny.

W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Patronem konkursu jest także Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki, a partnerem – Olimpiada Informatyczna Juniorów.

W IV edycji konkursu InstaLogik udział wzięło ponad 8900 uczniów z blisko 1200 szkół w całej Polsce. Dla wielu z nich było to jedno z pierwszych doświadczeń z programowaniem, zadaniami typu olimpijskiego i pojęciem poprawności programu.

1. etap konkursu trwa od 2 do 30 października 2023 r. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do 2. i 3. etapu. Po każdym etapie będzie prowadzony ranking – osobny dla każdej grupy wiekowej.

Zapraszamy do rejestracji i zgłaszania swoich uczniów. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie https://instalogik.pl.

Rejestracja trwa do 30 października 2023 r.

Zobacz także
63 242 2332
cdn@cdnkonin.pl
ul. Sosnowa 14, 62-510 Konin