Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie w szczególny sposób obchodzi Międzynarodowy Dzień Rodziny.

Po raz trzeci dołączyliśmy do międzynarodowej akcji społecznej fundacji #Humanites “Dwie Godziny dla Rodziny”. Dzięki akcji społecznej “Dwie Godziny dla Rodziny” podarujemy sobie krótszy dzień pracy. Symboliczne dwie godziny wolnego to czas na spędzenie popołudnia w gronie najbliższych.

Akcja “Dwie Godziny dla Rodziny” jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie “obok siebie”. Tegoroczna akcja jest dedykowana Rodzinie i Człowiekowi. Dla wielu ludzi i rodzin świat zmienił się niemal z dnia na dzień. W tym trudnym czasie wojny u naszego sąsiada szczególnie istotne jest wsparcie, które otrzymujemy od bliskich, także wsparcie, jakim my obdarzamy innych. Polacy i Polki zdali egzamin z Człowieczeństwa, udzielając pomocy i goszcząc uciekinierów z Ukrainy. W tym roku w związku z wydarzeniami w Ukrainie akcja odbywa się pod hasłem: “Dwie Godziny dla Rodziny/Dla Człowieka” (zobacz http://2godzinydlarodziny.pl").

Cieszymy się, że od trzech lat Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie współtworzy GLOBALNY RUCH SPOŁECZNY na rzecz bliskości i dobrostanu, aby wspólnie z innymi pracodawcami budować kulturę umożliwiającą pracownikom realizowanie się we wszystkich ich rolach – zawodowych i prywatnych.

Życzymy Wam miłego czasu spędzonego w gronie rodzinnym.

Jarosław Jankowski
Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie

Szanowni Państwo!

Przyjęcie do klasy ucznia z Ukrainy to ogromne wyzwanie dla nauczyciela, pozostałych uczniów, przede wszystkim zaś dla cudzoziemskiego dziecka. Chociaż Ukraina jest nam bliska geograficznie, to jednak funkcjonuje w innym kręgu kulturowym. Świadomość różnic między naszymi kulturami może ułatwić zrozumienie ukraińskiego ucznia, jego potrzeb, trudności i obaw, których doświadcza w obcym dla niego środowisku.

Zapraszamy nauczycielki/nauczycieli uczących uczniów/uczennice z Ukrainy na Warsztat międzykulturowy.

Termin: 31 maja 2022 r. (wtorek) (uwaga – zmiana terminu), godz. 15.00-18.00.

Forma: zajęcia stacjonarne, bezpłatne.

Szanowni Państwo,

zapraszamy na warsztaty “Arkusz kalkulacyjny dla początkujących” (W/42).

Szkolenie odbędzie się 18 maja 2022 r. w sali 207 w budynku Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie na ul. Sosnowej 14; rozpoczęcie o g. 15.00.

Zapisy poprzez system ISOS.

Zapraszamy


Serdecznie zapraszamy,

na bezpłatne, certyfikowane i praktyczne szkolenia on-line dla zawodowców.

W maju między innymi:
  • 9 maja 18:00 “Excel w nauczaniu przedmiotów zawodowych branży TSL”
  • 11 maja 16:00 “Canva od podstaw”
  • 24 maja 18:00 “Aplikacja BeerGame w nauczaniu zarządzania zapasami w łańcuchach dostaw”
  • 30 maja 18:00 “Największe błędy przy poszukiwaniu pracy – jak rozmawiać z uczniami klas programowo najwyższych dalszych decyzjach zawodowych i edukacyjnych”
Zapraszam
Krzysztof Celka
kcelka@cdnkonin.pl


Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zaprasza Państwa Dyrektorów na spotkanie on-line z ekspertem ds. prawa oświatowego – p. L. Zaleśnym.

Temat webinarium:

“Nowości w zakresie statusu nauczyciela, w tym czynności związane z procedurami kończącymi staże w ramach awansu zawodowego” (M/11).

Termin: 12 maja 2022 r. – godz. 9.00-12.00 (on-line).

W ramach projektu “CDN dla Ukrainy” (termin realizacji kwiecień-czerwiec 2022 r.) zaplanowane zostały różnorodne formy doskonalenia dla nauczycieli:
  • A. Warsztaty z rozwijania sprawności językowej
  • B. Cykl spotkań dla nauczycieli pracujących z uczniami z Ukrainy
  • C. Szkolenia o Ukrainie
  • D. Sieć współpracy


Szanowni Państwo

informujemy o cyklu bezpłatnych dwusemestralnych doskonalących studiach podyplomowych na trzech kierunkach, które rozpoczęły się w 2022 r. na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki.

Szczegółowe informacje

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że

“Konkurs na wykonanie makiety grodu Mirmiła z okazji 50. urodzin serii komiksu »Kajko i Kokosz« autorstwa Janusza Christy”

został rozstrzygnięty.

Do konkursu zgłoszono 37 prac (59 uczniów z 23 szkół).

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział i pracę włożoną w wykonanie makiet.

Wręczenie nagród odbędzie się w Tygodniu Bibliotek, o czym osoby zainteresowane zostaną powiadomione telefonicznie.

Wyniki konkursu


Nauczyciele, wychowawcy i inni specjaliści szkolni!

Doradcy metodyczni Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zapraszają do skorzystania z kolejnej Specjalnej Oferty Doradztwa. Tym razem udostępniono materiały zebrane z różnych dostępnych źródeł informacji, wspomagające nauczycieli w pracy z dziećmi z Ukrainy.

Link dostępu do materiałów edukacyjnych i szkoleń: tutaj.

Mamy nadzieję, że przygotowana oferta będzie dla Państwa przydatna w tym szczególnym czasie pracy.

Zachęcamy wszystkich chętnych nauczycieli i innych specjalistów do dzielenia się dostępnymi materiałami edukacyjnymi, podczas form doradztwa.

Link do oferty doradztwa: Doradztwo

Zapraszamy

Szanowni Państwo,

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie we współpracy ze Stowarzyszeniem Psychoprofilaktyki “Spójrz Inaczej” zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu organizowanym w formie stacjonarnej:

Szkolenie z dotacji Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2022.
Projekt: Program “Spójrz Inaczej” podstawą długofalowych działań wychowawczych i profilaktycznych dla dzieci i młodzieży
.

Szkolenie odbędzie się w dniach 14-17 maja 2022 r.


« Poprzednia          Następna »