Narzędzia internetowe pomocne w pracy zdalnej    8.04.2020
Doradztwo
Szanowni Państwo!

Znajdą tutaj Państwo informacje o sposobach/metodach pracy on-line, platformach e-learningowych, e-podręcznikach itp.

Zapraszamy!
Google Arts & Culture    16.04.2020
Google Arts & Culture to – w dużym skrócie – ogromna galeria sztuki i źródło wiedzy o sztuce, dostępna w formie aplikacji mobilnej lub strony internetowej.

Jest to przedsięwzięcie internetowe, dzięki któremu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zrobionych w wysokiej rozdzielczości zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów – uczestników inicjatywy.
Szanowni Państwo,

aplikacja Genially to narzędzie do wykorzystania w pracy zdalnej. Pozwala tworzyć pokazy slajdów, prezentacje wideo, infografiki itp. Wyjątkową cechą tego narzędzia jest możliwość uporządkowania wszystkich treści potrzebnych do przeprowadzenia lekcji: filmów, tekstów, poleceń dla uczniów, dokumentów, nagrań audio, linków do zewnętrznych zasobów, innych prezentacji na jednym slajdzie.
Platforma Dzwonek.pl    31.03.2020
Szanowni Państwo,

prezentujemy platformę Dzwonek.pl (https://www.dzwonek.pl/) pomocną w nauce zdalnej z uczniami.

Dzwonek.pl jest utworzonym przez Learnetic SA systemem zarządania nauczaniem (ang. Learning Management System, LMS). Platforma zawiera liczne podręczniki…
Szanowni Państwo!
Tutaj znajdą Państwo informacje na temat rozwiązań dotyczących kształcenia na odległość oraz sytuacji prawnej nauczycieli podczas epidemii.
Kształcenie na odległość. Poradnik dla szkół
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z ogłoszeniem stanu epidemii MEN przygotowało rozporządzenia, które umożliwiają organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Chcąc wesprzeć organizację tego procesu, MEN opracowało również poradnik zawierający wskazówki oraz inspiracje, jak prowadzić kształcenie na odległość.

Zachęcam Państwa do korzystania z poradnika oraz proszę o udostępnienie go nauczycielom z Państwa placówki. Informator można pobrać również ze strony internetowej MEN.

Kształcenie na odległość. Poradnik dla szkół
Szanowni Państwo, dostępne jest repozytorium kursów on-line do kształcenia zawodowego.

Repozytorium składa się z 169 kursów on-line do kształcenia zawodowego opracowanych w ramach projektu systemowego KOWEZiU “Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie”.
Szanowni Państwo!

Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) podaje na swojej stronie internetowej https://www.ore.edu.pl/ wiele informacji na temat metod i technik kształcenia na odległość. Prosimy o zapoznanie się z artykułami ORE.
Szanowni Państwo!

Zamknięte szkoły i zawieszone zajęcia dydaktyczne na dwa tygodnie, to informacja, którą żyje cała Polska. Rodzice muszą zorganizować dziecku opiekę, ale co z nauką?

Na stronie internetowej https://eduzabawy.com/karty_pracy/ znajdą Państwo gotowe do druku karty pracy podzielone tematycznie oraz generatory kart pracy do edycji takich jak nauka pisania, pisanie po śladzie, nauka zegara, grafy matematyczne i wiele innych https://eduzabawy.com/generatory/. Materiały są darmowe, z wysokiej jakości grafikami w formacie PDF. Wygenerowane karty można przesłać uczniom. Ponadto w dziale kalendarz świąt znajdują się dekoracje, dyplomy oraz napisy. Strona może okazać się pomocna nie tylko podczas zawieszonych zajęć, ale również i w późniejszym czasie.
Szanowni Państwo,

na stronie internetowej https://elementarz.org/ dostępne są podręczniki elektroniczne (podręczniki są dopuszczone przez MEN). Prosimy o zapoznanie się z informacjami dostępnymi na podstronach:

https://elementarz.org/category/aktualnosci/
oraz …