Szanowni Państwo,

przypominamy o zbliżającym się terminie warsztatów w związku z konkursem “Będę Biznesmenem – BeBi” (9 października 2017 r., godz. 14.00-17.00). Ze względu na modernizację systemu zgłoszeń na szkolenia (Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – ISOS) indywidualne konta uczestników szkoleń utworzone przed 20 sierpnia 2017 r. wygasły. Zatem, zapisując się na szkolenia, organizowane przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, należy utworzyć nowe konto – zarejestrować się, a następnie zalogować na szkolenie. Dlatego wszyscy nauczyciele zainteresowani udziałem w warsztatach powinni zarejestrować się na szkolenie K/84 “Pomysł na biznes i jego realizacja”.

Szanowni Państwo,

CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie zaprasza na bezpłatne warsztaty “A to historia!”.

Prowadzący:
  • Wiesława Jędrzejczykowa – redaktor naczelna Wydawnictwa Literatura, która przedstawi nowości i serie wydawnicze Wydawnictwa Literatura pod kątem przydatności w nowej podstawie programowej “Jak się odnaleźć w gąszczu tytułów?”.

  • Grażyna Bąkiewicz – autorka cyklu historycznego "Zdarzyło się w Polsce".
Na warsztaty zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli historii szkół podstawowych, nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych, wychowawców świetlic, zainteresowanych nauczycieli.

Warsztaty odbędą się 11 października 2017 r. (rozpoczęcie o godz. 13.00) w CDN Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie przy ul. Przemysłowej 7, sala 02.
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, zaprasza na konferencję metodyczną “Spójność i ciągłość nauczania przedmiotów przyrodniczych w świetle nowej podstawy programowej przyrody, biologii, fizyki i geografii”.

Na konferencję zapraszamy nauczycieli: przyrody, biologii, fizyki i geografii miasta Konina i powiatów konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego.

Konferencja odbędzie się 11 października 2017 r. o godz. 15:30 w CDN w Koninie przy ul. Sosnowej 14.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenie się na nią w naszym Internetowym System Obsługi Szkoleń (ISOS).
Szanowni Państwo,

Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie zaprasza na bezpłatną konferencję metodyczną “Polubić czytanie”.

Na konferencję zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy miasta Konina i powiatów konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego.

Konferencja odbędzie się 26 września 2017 r. o godz. 13:00 w CDN Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie przy ul. Przemysłowej 7, sala 02.
Polska Izba Mleka wraz z Dzieciakami Mleczakami zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnym, fantastycznym Mlecznym Dziecięcym Pikniku, który odbędzie się 18 sierpnia 2017 r. w Farmie Iluzji, Trojanów.

Uroczyste przywitanie gości w amfiteatrze zaplanowane jest na godzinę 11, a następnie fantastyczna mleczna zabawa w parku będzie trwała do 17, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie. Zaplanowanych jest mnóstwo atrakcji zarówno dla odważnych, ciekawskich, jak i dla tych najmłodszych. Nie zabraknie Kota Mleczysława, dmuchanego miasteczka, zwiedzania parku z mlecznym przewodnikiem i mnóstwa uśmiechniętych twarzy dzieci. Ponadto do dyspozycji uczestników są wszystkie atrakcje parku, stoisko Polskiej Izby Mleka, gdzie będzie można znaleźć mleczne smakołyki oraz wziąć udział w konkursach z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Około godziny 14 zaplanowany jest smaczny posiłek, podczas którego nie może zabraknąć mlecznych produktów. Jak wiemy mleko krowie jest pełnowartościowym produktem odżywczym odpowiednim dla osób w każdym wieku, a zwłaszcza dla dzieci. Nie tylko zawiera niezbędne dla organizmu składniki odżywcze, ale jest dobrym źródłem pełnowartościowego białka, łatwo przyswajalnego tłuszczu, laktozy, niezbędnych soli mineralnych tj. wapń fosfor, magnez, potas, cynk, biopierwiastków śladowych: miedzi, manganu, selenu, jodu, wszystkich witamin rozpuszczonych w tłuszczach (A, D, E, K) i w wodzie (B1, B2, B12, C i innych).

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, wszelkie koszty związane z pobytem na Mlecznym Dziecięcym Pikniku pokrywa organizator, jedynie dojazd na koszt własny. Osoby zainteresowany prosimy o wysłanie wiadomości o ilości osób wybierających się na Mleczny Dziecięcy Piknik pod adres: dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl, zwrotnie otrzymacie Państwo potwierdzenie, które będzie upoważniało do korzystania ze wszystkich zaplanowanych atrakcji.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
“Dzieciaki Mleczaki” – przepis na udane wakacje

Wakacje to czas relaksu, aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim okres wolny od obowiązków szkolnych. Jednak nie zapominajmy o prawidłowej diecie i aktywności fizycznej. Dieta powinna być bogata w nabiał, np. w takie produkty jak jogurty, kefiry, maślanki, ser twarogowy oraz żółty to jedne z najbardziej wartościowych produktów spożywczych. Mleko i jego produkty to bogactwo składników odżywczych. Znakomite źródło białka, tłuszczu, węglowodanów (laktozy) oraz składników mineralnych takich jak wapń, magnez, potas, fosfor, cynk i witamin A,D, E, K oraz z grupy B, które są potrzebne zwłaszcza podczas wakacji. Oznacza to, że spożywając nawet niewielkie ich ilości, dostarczamy organizmowi stosunkowo dużo składników budulcowych, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju, nie tylko fizycznego, ale również umysłowego.

Pamiętaj, że dzięki aktywności fizycznej uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormon szczęścia, dzięki któremu mamy dużo pozytywnej energii w okresie wakacyjnym.

"Dzieciaki Mleczaki" to program, który głównie poprzez zabawę pokazuje dzieciom walory zdrowotne mleka. Zachęcamy przedszkola z całej Polski do aktywnego udziału w kampanii.

Projekt jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Strona Projektu

Informacja

« Poprzednia          Następna »